Groźna choroba zwana dirofilariozą

Za przyjściem zimnej pory w roku czyli myślimy o zimie mało kto czeka z niecierpliwością, no może zwolennicy nart czy innych dyscyplin związanych ze śniegiem. Za to lato jest wyczekiwane przez nas wszystkich. Okres ciepły, przyjemny, czas wakacji, urlopów. Można powiedzieć że to sielanka. Niestety nie do końca. Jest coś co szczególnie w miejscowościach usytuowanych w sąsiedztwie zbiorników wodnych nie daje nam niekiedy spokoju. Niby niewielkie a potrafią tak popsuć nam nawet najprzyjemniejsze chwile w czasie letniego wypoczynku. Chodzi o małe zgryźliwe owady czyli komary.

Do niedawna komary nie stanowiły właściwie żadnego zagrożenia dla zdrowia. Po ugryzieniu tego maleństwa pozostało swędzące miejsce, które to przez jakiś czas przypominało nam ukąszenie bo drapaliśmy się w tym miejscu. Od jakiegoś czasu niestety te małe zgryźliwe owady roznoszą pasożyty z gatunku nicieni, które są odpowiedzialne za powstanie choroby zwanej dirofilariozą. Choroba ta ma objawy podobne do przeziębienia: gorączka, senność, brak apetytu. Po jakimś czasie od ugryzieniu komara pod skórą powstaje mały guzek w którym znajduje się przyczyna powstania dirofilariozy – nicień z gatunku filaria immitis.

Dirofilarioza to choroba na którą do tej pory w zasadzie chorowały tylko zwierzęta i to w krajach o klimacie cieplejszym niż nasz w Polsce. Dirofilariozę we wstępnym stadium u ludzi leczy się przez usunięcie zabiegiem chirurgicznym larwy nicienia. Aby uchronić się przed zarażeniem dirofilariozą najlepiej nie dopuszczać do ukąszenia przez komary. Istnieje wiele metod zabezpieczających nas przed kąśliwymi komarami. Pierwszą rzeczą jest przed wyjściem na spacer np. do lasu jeżeli tylko aura na to pozwoli – włożyć długie spodnie i bluzkę z długim rękawem. Można nasmarować odkryte części ciała środkiem przeciw ukąszeniom komarów.

Jest wiele naturalnych środków przeciw komarom. Jedną z nich jest pozostawienie w pomieszczeniu na talerzu pokrojonej cebuli. Komary w tym pokoju już nas nię będą męczyć, wyniosą się. Można też natrzeć się cebulą przed wyjściem na zewnątrz, to dla odważniejszych. Używanie kadzidełek również odstrasza komary. Skutecznym sposobem, który to od bardzo dawna stosowały nasze prababki jest przygotowanie środka przeciw komarom z octu i liści orzecha włoskiego.

Źródło: Poradnik uzdrawiacza – Jakub Karski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: