Korzyści jakie mamy z brzozy

Brzoza brodawkowata jest bardzo rozpowszechnionym drzewem w Polsce, spotykana jest na nizinach oraz w niższych partiach górskich. Występuje w lasach na suchym siedlisku, pospolita w parkach, często rośnie w pobliżu ludzkich domostw.. Ma białą, okrężnie łuszczącą się korę. Młode, zwisające gałązki są ciemne i nagie, pokryte kropelkami żywicy w postaci brodawek. Brzoza kwitnie w kwietniu i maju. Do celów terapeutycznych używany jest liść, który najkorzystniej zebrać w maju i suszyć w miejscach przewiewnych oraz zacienionych. Brzozowe drewno jest wyjątkowo wartościowe i używane do wyrobu mebli. 

Liście brzozy wykazują działanie moczopędne wydalając chlorki z moczem, kwas moczowy. Świeży sok z liści brzozy zwiększa wydalanie trujących produktów przemiany materii oraz potu i żółci. Huba brzozowa inaczej czyr brzozowy działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wzmacniająco, zwiększa odporność organizmu i likwiduje wirusy szkodliwe dla organizmu, ma więc znaczenie przeciwnowotworowe, zmniejsza ewentualność przerzutów. Odwary stosowane doustnie działają przeciwzapalnie na błony śluzowe układu pokarmowego, a w irygacjach – na błony śluzowe narządów rodnych. Przetwory z brzozy powinny być dawkowane przez lekarza.

Przetwory z brzozy wykorzystywane są do uzdrawiania następujących schorzeń: obrzęk pochodzenia sercowo-nerkowego, skąpomocz, nadmiar związków azotowych we krwi dający zawroty głowy, bóle głowy, reumatyzm, nadmiar kwasu moczowego we krwi, kamica moczowa, bóle nerkowe, puchlina wodna, otyłość, nadmierne wypełnienie naczyń krwią, artretyzm, białkomocz, nadciśnienie i wywołane przez nie zaburzenia (mózgowe, zawroty głowy, muszki przed oczami), pasożyty jelitowe, miażdżyca (stwardnienie tętnic)m Choroby skórne, zapalenie węzłów chłonnych, rany.

Reklamy

One Response to Korzyści jakie mamy z brzozy

  1. Pingback: Korzyści jakie daje mamy z brzozy | Katalog Presell Pages

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: