Od masażu do zdrowia

Masaż punktowy zwany też akupresurą pochodzi się z Chin i jest stosowany od pięciu tysięcy lat. Masaż punktowy polega na stymulacji czyli uciskaniu konkretnych miejsc na ciele, a konkretnie na meridianach. Meridianami nazywamy kanały energetyczne, przez które przepływa w naszym ciele. Gdy następuje zachwianie przepływu energii następują zaburzenia w naszym ciele, czego następstwem choroba. Medycyna chińska podchodzi do zagadnienia holistycznie, nie ma podziału na ciało i duszę. W akupresurze poprzez stymulacja konkretnych miejsc na ciele uaktywniamy przepływ energii i uzyskujemy równowagę sił życiowych.

Stosując masaż punktowy mamy możliwość samemu wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie przy wykorzystaniu naturalnych możliwości organizmu ludzkiego. Wykonując akupresurę wpływamy na ukierunkowanie niewłaściwie przepływającej energii. Medycyna wschodnia inaczej podchodzi do choroby i pacjenta niż medycyna akademicka czyli konwencjonalna. Medycyna klasyczna skupia się na usuwaniu objawów, a do samej choroby raczej rzadko dociera. Po podaniu lekarstwa ustępują objawy choroby, pacjent czuje się dobrze, ale choroba nie zostaje wyleczona. Inaczej jest w medycynie chińskiej z której to wywodzi się akupresura. Stymulując ręką odpowiednie punkty na ciele dochodzi do udrożnienia przepływu energii życiowej i przyczyny choroby wraz z objawami zostają zlikwidowane.
Niesłychanie prosty i skuteczny sposób, by bez pomocy medykamentów i specjalistów przywrócić zdrowie i dobre samopoczucie.

Książki o tematyce akupresury:

Akupresura w praktyce
Chiński masaż i akupresura – Hin Kuan

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: